Siyonist işgal rejimi, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne karşı acımasız saldırılarını sürdürüyor. Gece boyunca devam eden bombardımanlarda kentteki sivil yerleşim yerleri hedef alındı ve birçok kişi hayatını kaybetti veya yaralandı.

Kentin kuzeyindeki Beyt Hanun, Beyt Lahiye ve Keramet Mahallesi, Siyonist savaş uçaklarının ardı ardına düzenlediği şiddetli saldırılara maruz kaldı. Aynı şekilde, kentin güneydoğu bölgesi de havadan ve topçu atışlarıyla yoğun bir şekilde vuruldu. Şeyh Rıdvan, Nasr Mahallesi, Şatı Mülteci Kampı ve çevresi de gece boyunca saldırıların hedefi oldu.

Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi çevresindeki çalışmalarını durdurduğunu açıklayan Siyonist rejim, bu bölgeyi hedef almaya devam etti. Ayrıca, Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs Hastanesi çevresine de bir dizi hava saldırısı düzenlendi. Bombardıman sonucunda evlerde ve altyapıda büyük hasar meydana geldi.

Saldırılar neticesinde yıkılan evlerin enkazından çıkarılan yaralılar, hızla tedavi altına alındı. Ancak çatışmaların devam ettiği birçok bölgede durumun daha da kötüleştiği belirtildi.

SON DAKİKA! 5.6 Büyüklüğünde Korkutan Deprem SON DAKİKA! 5.6 Büyüklüğünde Korkutan Deprem

(İLKHA)