Siyonist İşgal Rejimi, Gazze'deki saldırılarını 35'inci gününde sürdürüyor. Sivillerin yaşadığı evler, hastaneler, okullar ve camiler bombalanmaya devam ediyor. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Rantisi Çocuk Hastanesi'nin doğrudan hedef alındığını ve hastanenin bazı bölümlerinde büyük yangınların çıktığını bildirdi. Şifa Hastanesi avlusunda bulunan ve içinde sivillerin bulunduğu bir araç da saldırıların hedefi oldu. Aynı şekilde Endonezya Hastanesi çevresine de yoğun saldırılar düzenlendi.

Batı Şeria'da da Siyonist işgal rejimi tarafından düzenlenen baskında şehit sayısı 18'e yükseldi. Gazze Şeridi'nde bulunan ibadethaneler de hedef alınıyor. Han Yunus'ta bulunan Halid bin El Velid camisi, Siyonist işgalcilerin saldırılarından biri olarak kayıtlara geçti. Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana saldırılarda 59 cami yıkıldı.

Siyonist işgal rejiminin Gazze'deki bombardımanları sonucunda yıkım korkunç boyutlara ulaştı. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın raporuna göre, Gazze'deki konutların yüzde 50'si yok oldu. Sağlık krizi ise hamileler ve bebekler için büyük bir tehlike oluşturuyor. Gazze'de bulunan tesislerde binlerce hamile kadın ve yüzlerce yeni doğmuş bebek bulunuyor ancak saldırılar nedeniyle tıbbi bakıma ulaşmak zorlaşıyor.

Meteorolojiden Fırtına ve Sağanak Uyarısı Meteorolojiden Fırtına ve Sağanak Uyarısı

(İLKHA)