BMGK'nın “Gazze’de Acil İnsani Ateşkes” Talebine ABD'den Veto BMGK'nın “Gazze’de Acil İnsani Ateşkes” Talebine ABD'den Veto

Siyonist işgal rejimi, Gazze Şeridi'nde yaşlılar için rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan Vefa Hastanesi'ne saldırdı. Gazze'nin güneyinde bulunan Zehra bölgesinde yer alan hastaneye düzenlenen saldırıda, hastane müdürü Mithat Muhaysin şehit oldu, birçok doktor ve hasta yaralandı.

Yaklaşık 80 yaşlının tedavi gördüğü "El Vefa Hastanesi ve Yaşlı Bakım Evi," 1980 yılında kurulmuştu. Siyonist işgal rejimi savaş uçakları, Gazze'nin kuzeyindeki çeşitli bölgelere de şiddetli hava saldırıları gerçekleştirdi.

Bombardımanın etkisiyle Cibaliya mülteci kampındaki birçok alan, Beyt Lahia'daki sivillerin evleri, Gazze'nin Şeyh Zayed şehrindeki konut kuleleri çevresi ve Endonezya Hastanesi çevresi hedef alındı. Saldırılarda çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

Saldırı, bölgedeki insan sağlığına yönelik ciddi bir tehdit oluştururken, uluslararası toplumdan olaya müdahale çağrıları yükseldi. Siyonist işgalin, Gazze'deki sivil altyapıyı hedef almasının, insani krizi daha da derinleştirdiği kaydedildi.

(Haber Merkezi)