Gazze Şeridi'nde abluka altında bulunan bölgeye yönelik saldırılarını sürdüren siyonist işgal rejimi, gece boyunca hastanelere yönelik acımasız saldırılar gerçekleştirdi. Yaralı ve hastaların yanı sıra binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı hastaneler hedef alındı.

Gazze'deki 6 hastane aynı gece içerisinde siyonist işgal rejimi tarafından vuruldu. Şifa Hastanesi, Endonezya Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, Rantisi Çocuk Hastanesi, El-Avde Çocuk Hastanesi ve Kudüs Hastanesi ya da çevreleri şiddetli saldırılara maruz kaldı.

Gazze Şeridi'nde en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, binlerce yaralı ve yerinden edilmiş sivilin sığındığı bir merkez olarak önem taşıyor. Ancak siyonist rejim tarafından yapılan saldırılarda kadın ve çocuklar dahil birçok Filistinli hayatını kaybetti.

Rantisi İhtisas Çocuk Hastanesi, El-Avde ve Endonezya Hastanesi çevresi de siyonist rejimin hedefi haline geldi. Gazze'deki Nasr Çocuk Hastanesi de saldırılar sonucunda hizmet dışı kaldı.

İşgal Rejimi 7 Ekim'den Bu Yana Batı Şeria'da 3 Bin 200 Filistinliyi Alıkoydu İşgal Rejimi 7 Ekim'den Bu Yana Batı Şeria'da 3 Bin 200 Filistinliyi Alıkoydu

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bulunan Kudüs Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine de ateş açıldı, hastane önemli ölçüde zarar gördü.

(İLKHA)