Gazze'de Siyonist işgal rejiminin havadan, denizden ve karadan sürdürdüğü saldırılar, acı dolu ikinci ayına girmiş durumda. Binlerce kadın, çocuk ve sivilin aralarında bulunduğu Filistin halkı, vahşi saldırılar sonucunda büyük bir acıyla yüzleşiyor.

7 Ekim tarihinden bu yana Gazze Şeridi'ni adeta yerle bir eden Siyonist rejim, hedef gözetmeksizin hastaneleri, okulları, üniversiteleri, camileri, kiliseleri, mülteci kamplarını ve hatta mezarlıkları bile hedef alıyor. Bu zalim saldırılar her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın! Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın!

İkinci ayına giren saldırılar sonucunda, 5 bin 104'ü çocuk, 2 bin 641'i kadın olmak üzere toplamda 10 bin 22 Filistinli şehit oldu. Yaralı sayısı ise 25 bin 408'e ulaştı. Ancak bu acı tablonun yanı sıra, enkaz altında 1.200'den fazla çocuk dahil olmak üzere en az 2 bin 600 kişinin kayıp olduğu belirtiliyor.

Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana sürekli devam eden işgal bombardımanı, her 4 dakikada bir Filistinlinin şehadete eriştiğini gösteren verilerle birlikte acı gerçeği ortaya koyuyor. İşgal bombalamaları, her saat başında 6 çocuk ve 4 kadının hayatını kaybetmesine neden olduğu görülüyor.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU