Gazze'nin Şifa Hastanesi, Siyonist işgal rejimi tarafından gece boyunca süren yoğun saldırılar ve kuşatma altında tutuluyor. Sözde ordusu tarafından defalarca hedef alınan hastanenin çevresi, poliklinikler ve kadın doğum binası saldırıların hedefi oldu. Kuşatma nedeniyle hastaneye giriş ve çıkışlar durdu, yaralı kabulü yapılamıyor.

Şifa Hastanesi'nde bulunan kuvözlerde tedavi gören yaklaşık 40 çocuk bulunuyor ve maalesef saldırılar sonucunda bir çocuğun daha şehit olduğu bildirildi. Hastanenin Genel Müdürü Muhammed Ebu Selime, çaresizlik içinde "Ölüyoruz ve dünya buna sessiz kalıyor. Biz, sayıdan ibaret değiliz." şeklinde açıklama yaptı.

Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada, Şifa Hastanesi ve çevresindeki saldırıların sorumlusu olarak Amerikan yönetimi ve Başkan Biden gösterildi. Açıklamada Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap ile İslam ülkelerine, saldırıların durdurulması ve hastaneler ile sivillerin korunması için acil müdahale çağrısı yapıldı. Siyonist işgal rejimine kınama dışında bir tepki gösterilmemesinin onları suç işlemeye teşvik ettiği vurgulandı.

Putin: Filistin’in Bağımsız Bir Devleti Olması Gerekiyor Putin: Filistin’in Bağımsız Bir Devleti Olması Gerekiyor

Gazze'deki on binlerce yerinden edilmiş Filistinli, Şifa Hastanesi'ne sığınmış durumda. Saldırılar sonucunda yaralananlar ve aileleri, hastane çatısı altında umut aramaya devam ediyor. Ancak Siyonist işgal rejiminin saldırıları ve kuşatma, onların hayatını tehdit etmeye devam ediyor.

(İLKHA)