Yahyalı ilçesinde bugün saat 09.05'te meydana gelen 4 büyüklüğündeki deprem, bölgede tedirginliğe neden oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin merkez üssü Yahyalı ilçesi olarak tespit edildi. Sarsıntının yerin yaklaşık 18,98 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

Deprem, Yahyalı ilçesinde ve çevre bölgelerde yaşayan vatandaşlar arasında kısa süreli paniğe yol açtı. Depremin ardından bölgede hasar veya can kaybıyla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılmazken, yetkililer olayla ilgili olarak çalışmalarını sürdürüyor.

AFAD yetkilileri, depremin ardından bölgedeki durumu yakından takip ettiklerini ve gerekli önlemleri almaya devam ettiklerini belirtti. Halkın sakin olması ve olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı Yüksel Kocamış Oldu Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı Yüksel Kocamış Oldu

Bölgeden alınan son bilgilere göre, depremin etkisiyle olumsuz bir durum yaşanmamış olsa da, yetkililer vatandaşların herhangi bir acil durumda hazırlıklı olmalarını hatırlatıyor.

Editör: Mehmet Şah AKAYDIN