Motorine Gece Yarısı İndirim Geldi Motorine Gece Yarısı İndirim Geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik önemli bir müjdeyi kamuoyuyla paylaştı. Işıkhan, katıldığı bir televizyon canlı yayınında SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışının yüzde 49,25'e yükseltildiğini duyurdu.

Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada şunları belirtti: "13,5 milyonu bulan SSK ve Bağ-Kur emeklilerimize bir müjde vermek istiyorum. SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25'e yükseltiyoruz. Böylece tüm emeklilerimizin aynı oranda artış almasını sağlamış olduk. Hiçbir ayrım yapmaksızın tüm emeklilerimize Ocak 2024 itibariyle ilk 6 ay için emekli maaşlarında aynı oranda artış sağlıyoruz. Tüm emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

Ayrıca Bakan Işıkhan, Ocak ve Temmuz aylarında emeklilerin aylıklarının artış göstereceğini belirtti. Ocak ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yapılan zammın yanı sıra, Temmuz ayında da memurlar için toplu sözleşme gereği SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarının artacağını ifade etti. Bakan Işıkhan, konuyla ilgili teklifin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından oluşan aylık farklarının 1 hafta içinde ödeneceğini vurguladı. Bu kapsamda, emeklilere yönelik yapılan zamların tüm vatandaşlara hayırlı olması temennisiyle açıklama sona erdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)