Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kalkınma Yolu Projesi’nde iş birliğini artırma yolunda önemli bir adım attı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, BAE Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Al Suwaidi ile bir araya gelerek, projenin geleceği ve iki ülkenin stratejik konumlarından nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğini tartıştı.

 

Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi

BAE’nin Projeye Verdiği Önem Vurgulandı

Görüşmede, Kalkınma Yolu Projesi’nin Avrupa ve Asya pazarları arasında bağlantı kuracak en ekonomik, güvenli ve verimli yol olacağına dikkat çekildi. Bakan Uraloğlu, BAE’nin projeye finansman, yük temini ve işletme konularında önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

 

Türkiye-BAE Arasında Ekonomik ve Ticari İlişkilerin Güçlenmesi

İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin çeşitlendirilmesi ve potansiyel işbirliklerinin geliştirilmesi konuları da masaya yatırıldı. Bakan Uraloğlu, küresel ölçekte atılacak adımlarla kazan-kazan anlayışı çerçevesinde iş olanaklarının genişletilmesinin önemine vurgu yaptı. Yaklaşan dörtlü bakanlar zirvesi, bu iş birliğinin daha da pekiştirilmesi için kritik bir fırsat olarak görülüyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı