Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve eğitim giderlerinin desteklenmesi amacıyla şubat ayında 872,4 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını açıkladı.

Bakan Göktaş, yazılı açıklamasında, çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini ve çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini belirtti. SED ile çocukların, ailelerinin yanında ve sosyal çevresi içerisinde desteklendiğini ifade eden Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için çalıştıklarını vurguladı.

 Bakan Göktaş, aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı içinde yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini belirtti. Şubat ayındaki SED ödemesinin, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanmasına önemli katkı sağladığını vurguladı.

Rekabet Kurulu, Bazı Devralma İşlemlerini Onayladı: İşte Detaylar Rekabet Kurulu, Bazı Devralma İşlemlerini Onayladı: İşte Detaylar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın çocukların sağlıklı büyümeleri ve gelişmeleri için attığı adımlar, ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı