Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Ortadoğu'da son dönemde yaşanan askeri gerginliklerle ilgili bir açıklama yaparak bölgedeki durumdan "büyük endişe" duyulduğunu belirtti. Bakanlık, bölgedeki tüm taraflara gerilimi artıracak her türlü eylemden kaçınmaları ve itidal göstermeleri çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) da seslenerek, uluslararası barış ve güvenliğin korunması adına üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Bakanlık, bölgede krizin daha da genişlemesi durumunda global güvenlik için ciddi sonuçlar doğurabileceği konusunda uyardı.

ABD'de 500 Binden Fazla Göçmen Vatandaşlık Yoluyla Statü Kazanabilecek ABD'de 500 Binden Fazla Göçmen Vatandaşlık Yoluyla Statü Kazanabilecek

Son zamanlarda İsrail'in, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına düzenlediği saldırı, iki ülke arasındaki gerilimi daha da artırdı. İran, saldırının ardından misilleme yapacağını açıklarken, İsrail de karşılık vereceğini duyurdu. İki ülke arasındaki bu karşılıklı tehditler, bölgesel güvenlik için endişeleri artırıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı