Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Türk futbolunun üst düzey yöneticilerine yönelik disiplin cezalarıyla ilgili önemli bir karara imza attı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci'nin cezaları, yapılan itirazlar sonucunda değerlendirilerek onaylandı.

TFF Tahkim Kurulu, Ali Koç'un Mart ayında gerçekleştirdiği basın toplantısında sportmenliğe aykırı davranışları sebebiyle aldığı 39 bin lira para cezasını ve Fenerbahçe Kulübü'ne verilen 400 bin liralık cezayı onayladı. Kurul, bu kararı oy çokluğuyla aldığını belirtti.

Benzer şekilde, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan'ın sportmenlik dışı hareketleri nedeniyle aldığı 39 bin lira ve kulübüne kesilen 400 bin liralık cezalar da Tahkim Kurulu tarafından oy birliğiyle onaylandı.

Hamburg'da Kritik Maç: Hırvatistan - Arnavutluk Hamburg'da Kritik Maç: Hırvatistan - Arnavutluk

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketenci ise, Nisan ayında Şanlıurfa'da gerçekleşen Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa maçında takımı sahadan çekme kararı nedeniyle verilen 60 gün hak mahrumiyeti ve 520 bin lira para cezasıyla karşı karşıya kaldı. Tahkim Kurulu, bu cezayı da oy birliğiyle onayladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı