Tarım Kredi Kooperatifleri, 1-11 Kasım tarihleri arasında geçerli olan indirimli gübre satış süresini uzattığını duyurdu. 20.20 gübre çeşitleri için ton başına yapılan 400 TL indirim kampanyasına gösterilen yoğun talep nedeniyle satış süresi 17 Kasım'a kadar uzatıldı.

Tarım sektöründe faaliyet gösteren üreticilerin en çok ihtiyaç duyduğu kimyevi gübreler arasında yer alan 20.20 çeşitleri için başlatılan indirim kampanyası büyük ilgi gördü. İndirimli satışın 11 Kasım'da sona ereceği duyurulmuştu. Ancak Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklamada, yoğun talep üzerine indirimli gübre satış süresinin 17 Kasım'a kadar uzatıldığı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar denildi:

“Üreticilerimizin en yoğun ihtiyaç duyduğu kimyevi gübrelerden olan 20.20 çeşitlerinde başlattığımız ton başına 400 TL indirim kampanyası gösterilen yoğun ilgi nedeniyle 17.11.2023 (dahil) tarihine kadar uzatılmıştır. Üreticilerimize teşekkür eder, bereketli bir sezon dileriz”

Tarım Kredi Kooperatifleri yetkilileri, üreticilere teşekkür ederek bereketli bir sezon diledi. Indirimli gübre satışıyla tarım sektörüne destek sağlayan kooperatiflerin bu adımı, çiftçilerin maliyetlerini düşürmelerine ve üretimlerini artırmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Tarım sektörü, gübre gibi temel girdi maliyetlerinin düşürülmesiyle daha verimli bir şekilde üretim yapabilme imkanına sahip olacak.

Bakan Şimşek: Enflasyon Beklentilerinde İyileşme Sürüyor Bakan Şimşek: Enflasyon Beklentilerinde İyileşme Sürüyor
Kaynak: MEHMET NEZİR ŞEKER