Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 1 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü'nde gerçekleştirilecek olan fidan dikme kampanyası için önemli bir çağrıda bulundu. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Türkiye'nin dört bir yanında başlatılacak bu anlamlı etkinliğe tüm vatandaşların katılımını beklediği ifade edildi.

Bakan Yumaklı, sosyal medya paylaşımında şu sözlere yer verdi:

"1 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü'nde fidanlar bizden toprakla buluşturmak sizden. 81 ilimizde kuracağımız Cumhuriyet Ormanları, kurda kuşa yuva olacak, Cumhuriyetimiz bir ağaç gibi ilelebet kök salacak. Haydi Türkiye, 7’den 70’e fidan dikmeye."

Bu çağrıyla birlikte Türkiye genelinde gerçekleştirilecek fidan dikme kampanyası, ülkenin her bir ilinde Cumhuriyet Ormanları'nın kurulmasını hedefliyor. Bu ormanlar, doğanın korunması ve çeşitli türlerin yaşam alanı olarak önemli bir rol oynayacak. Aynı zamanda Cumhuriyet değerlerimizin bir simgesi olarak da anılacak ve gelecek nesillere aktarılacak.

Türkiye'nin her bir ilinde vatandaşların katkısıyla oluşturulacak olan bu ormanlar, doğal döngüyü destekleyecek ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına önemli bir katkı sağlayacak. Ayrıca, yeşil alanların artmasıyla birlikte çevre kirliliğinin azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadelede etkili bir adım atılması hedefleniyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, vatandaşlardan fidan dikme kampanyasına aktif destek vermelerini ve 1 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü'nde aileleriyle birlikte fidanları toprakla buluşturmalarını bekliyor. 

Pençe-Kilit Operasyonu'nda Hava Harekatı: 5 PKK Üyesi Etkisiz Hale Getirildi Pençe-Kilit Operasyonu'nda Hava Harekatı: 5 PKK Üyesi Etkisiz Hale Getirildi

(İLKHA)