Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü, Genel Müdür Yardımcısı Tufan Özel ve beraberlerindeki heyet, TARSİM'in faaliyetleri ve devlet destekli tarım sigortası konularında görüşmeler yapmak üzere Kayseri'nin ardından Şanlıurfa'yı ziyaret etti.

TARSİM'den yapılan açıklamaya göre, heyet, Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, Ziraat Bankası Şanlıurfa Bölge Yöneticisi Murat Bilen, Türkiye Tarım Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği Müdürü M. Metin Doğan, Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve Şanlıurfa İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eyyüpoğlu ile bir araya geldi.

Ziyaretler sırasında, devlet destekli tarım sigortasına ilişkin beklentilerin belirlenmesi ve Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne bağlı iller özelinde sigortanın yaygınlaştırılması ve penetrasyon oranının artırılması için yapılacak çalışmalar konusunda karşılıklı görüşmeler gerçekleştirildi.

Şanlıurfa'daki 897 Deprem Konutu 1 Ay İçinde Hak Sahiplerine Teslim Edilecek Şanlıurfa'daki 897 Deprem Konutu 1 Ay İçinde Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

Programın devamında heyet, TARSİM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, bölgesel düzeyde sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. TARSİM, tarım sigortalarının etkin ve kapsayıcı bir şekilde uygulanmasına katkı sağlamak için saha çalışmalarına devam ediyor.

AA