Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte tatilcilerin tercihleri de değişmeye başladı. Geleneksel otel konaklamalarının dışında, doğayla iç içe ve bütçe dostu tatil seçenekleri olan çadır ve karavanlara talep artıyor.

OSTİM'de çadır üreten firmanın işletmecisi Serkan Yazıcı, tatilcilerin oteller yerine doğayla iç içe bir tatil yapmayı tercih ettiğini belirtiyor. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla çadır kampı talebinde ciddi bir artış yaşandığını dile getiriyor.

Özellikle şişme kamp çadırlarının popüler olduğunu vurgulayan Yazıcı, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte çadır tatili planlayanların sayısının arttığını ifade ediyor.

İzmir'in Menderes ilçesindeki bir çadır kampı alanında işletme müdürü olan Uğur Burhan, karavan tatili talebinde geçmişe göre belirgin bir artış olduğunu bildiriyor. Karavan tatilinin, özellikle Kovid-19 sonrası popüler hale geldiğini belirten Burhan, çeşitli konaklama alanlarına alternatif olarak tercih edildiğini dile getiriyor.

Otomotiv Sektöründe Üretim ve İhracat Rüzgarı Otomotiv Sektöründe Üretim ve İhracat Rüzgarı

Karavan İmalatçıları ve Tedarikçileri Derneği Başkanı Ahmet Fazlıoğlu, karavan tatilinin maliyet açısından avantajlı olduğunu ve konforlu bir tatil seçeneği sunduğunu belirtiyor. Türkiye'deki karavan sektörünün hedef kitlesinin genişlediğini ifade eden Fazlıoğlu, sektörün büyüme potansiyeline dikkat çekiyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı