TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Filistin Ulusal Konseyi Başkanı Ravhi Fattuh ve beraberindeki heyeti ağırladığı görüşmede Gazze'deki zulmü sert bir dille eleştirdi. Kurtulmuş, "Gazze katliamı tarihe bir yüz karası olarak geçmektedir. Dün nasıl, başta Batı dünyası olmak üzere insanlık alemi, o yaşanan katliamlara seyirci kaldıysa, bugün de aynı şeyi yaşıyoruz" şeklinde konuştu. Gazze'deki insanların en temel ihtiyaçlarından yoksun bırakıldığını ifade etti.

Depremzedelere Sağlıkta Müjde Depremzedelere Sağlıkta Müjde

Fattuh: "Halkımız Gazze’den Hiçbir Yere Gitmeyecektir"

Filistin Ulusal Konseyi Başkanı Ravhi Fattuh ise yaptığı açıklamada, Netanyahu ve çetesinin Filistin halkına karşı savaş açtığını ve bu savaşın devam ettiğini belirtti. Fattuh, "Bütün dünyaya buradan sesleniyorum. Filistin halkı, topraklarından hiçbir yere gitmeyecektir. Gazze’nin geleceğini ancak ve ancak şehitlerin kanı, çocukların eti, kemiği ve ölen kadınlarımız belirler" dedi. Gazze'nin Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'ün tamamen tek toprak olduğunu vurgulayarak işgalin sona ermesini ve ateşkesin sağlanmasını istediklerini ifade etti.

Kurtulmuş ve Fattuh'un Ortak Çağrısı: Filistin Halkının Yanında Durmaya Devam

Görüşme sonrasında TBMM Başkanı Kurtulmuş ve Filistin Ulusal Konseyi Başkanı Fattuh'un ortak mesajı, Filistin halkının yanında durmanın ve zulme karşı mücadele etmenin önemine vurgu yaparak uluslararası toplumu Filistin davasına destek vermeye çağırdı. Her iki lider de, Türkiye'nin Filistin meselesindeki kararlılığını ve dayanışmasını sürdüreceğini belirtti.

(İLKHA)