Kalkan-22 Operasyonu: 40 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü Yakalandı Kalkan-22 Operasyonu: 40 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü Yakalandı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika ziyaretinin ardından resmi bir ziyaret için Küba'nın başkenti Havana'ya geldi. Jose Marti Uluslararası Havalimanı'nda Türkiye'nin Havana Büyükelçisi Vehbi Esgel Etensel ve Küba Halkın Gücü Ulusal Meclisi yetkilileri tarafından karşılanan Kurtulmuş'a, Türkiye-Küba Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyeleri de eşlik etti.

Havana'daki Jose Marti Uluslararası Havalimanı'nda gerçekleşen karşılama törenine TBMM Başkanı Kurtulmuş'un yanı sıra, CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, MHP Grup Başkanvekili Filiz Kılıç, Türkiye-Küba Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Selman Özboyacı ve AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam da katıldı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'un Havana ziyaretinin amacıyla ilgili detaylar henüz netlik kazanmazken, Türkiye ile Küba arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesi ve işbirliğinin artırılması beklentisiyle gerçekleştiği belirtiliyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı