TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM'de görev yapan personelle bir araya geldiği iftar programında yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, ramazan ayının hatırlama, dayanışma ve yardımlaşma duygularını pekiştirdiğini belirterek, dünyanın dört bir tarafındaki mazlum Müslümanların dualarının kabul olması temennisinde bulundu.

Kurtulmuş, Türkiye'nin Gazze'deki insanlık suçlarına karşı gösterdiği duruşu vurgulayarak, TBMM'nin bu konuda aldığı kararlara dikkat çekti. Gazze'deki insanların yaşadığı zorluklara dikkat çeken Kurtulmuş, Türk milletinin ve devletinin Filistin halkının yanında olduğunu belirtti.

TBMM'nin Türkiye demokrasisinin kalbi olduğunu ifade eden Kurtulmuş, Meclis personelinin özverili çalışmalarını takdirle karşıladı. Kurtulmuş, TBMM'nin demokrasinin simgesi olduğunu ve milletin iradesinin burada tecelli ettiğini vurguladı.

Kurtulmuş, Türkiye'nin demokrasiye olan güçlü inancını ve her seçimde milletin iradesine saygı duyulduğunu ifade ederek, yerel seçim sonuçlarının Türkiye'nin olgun demokrasiye sahip olduğunu gösterdiğini belirtti.

TBMM'de Sandalye Dağılımı Değişti TBMM'de Sandalye Dağılımı Değişti

TBMM personeline, katılımları ve özverili çalışmaları için teşekkür eden Kurtulmuş, Ramazan Bayramı'nın huzurlu geçmesi temennisinde bulundu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı