Çanakkale Boğazı’nda arızalanan tanker Kurtarıldı Çanakkale Boğazı’nda arızalanan tanker Kurtarıldı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, emek ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Kurtulmuş'un, sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj, işçi kardeşlerin yüreklerine dokundu.

Kurtulmuş'un mesajında, Hz. Muhammed'in "Hiç kimse, emeğiyle kazandığından daha hayırlı bir rızık asla yememiştir." hadisini hatırlatarak başladı. Daha sonra ise şu ifadelere yer verdi: "Ailesinin, ülkesinin refahı ve huzuru için, daha insanca yaşanan bir dünya kurabilmek için, hayatın her alanında, aklıyla, emeğiyle, bilgisiyle çaba gösteren tüm işçi kardeşlerimin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum."

Kurtulmuş'un samimi ve içten mesajı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. İşçi kardeşlerin, toplumun temel direği olduğunu vurgulayan bu kutlama, emeğin ve dayanışmanın önemine bir kez daha dikkat çekti.

Kurtulmuş'un mesajı, sadece bir kutlama değil, aynı zamanda geleceğe dair umut dolu bir çağrı niteliği taşıyor. Toplumun her kesimine, daha adil ve insanca bir dünya için dayanışma çağrısı yapan Kurtulmuş, işçilerin hak ve hukukunu korumak adına yapılan mücadeleye de destek verdiğini belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı