İşgalci rejimin Gazze'deki soykırımına açık destek veren şirketlerin ürünlerine karşı Türkiye'de başlatılan boykot kampanyasına Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de katıldı. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un talimatıyla, işgalci rejimi destekleyen şirketlerin ürünleri Meclis kampüsü ve tesislerindeki lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında artık satılmayacak.

TBMM, toplumsal duyarlılığa destek vermek ve işgalci rejimin Gazze'deki soykırım suçuna destek veren şirketleri boykot etmek amacıyla önemli bir adım attı. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un talimatıyla, Meclis kampüsü ve tesislerinde hizmet veren lokanta, kafeterya ve çay ocaklarında işgalci rejimi destekleyen şirketlere ait ürünlerin satışı durdurulacak.

Antakya Medeniyetler Korosu, Aydın Doğan Ödülü’nü aldı Antakya Medeniyetler Korosu, Aydın Doğan Ödülü’nü aldı

Bu adım, Türkiye'deki boykot kampanyasının geniş kapsamda destek bulduğunu ve sivil toplumun yanı sıra devlet kurumları tarafından da benimsendiğini göstermektedir. TBMM'nin bu kararı, işgalci rejimin insan hakları ihlallerine karşı duyarlılığını ve Türkiye'nin bu tür eylemlere karşı tavizsiz duruşunu vurgulamaktadır.

(Haber Merkezi)