4 Haziran Salı günü haftalık çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul'da, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun görüşülüyor.

Teklif, terör örgütlerinin kullanımını desteklemek veya zorlamak amacıyla kamu olanaklarını ve kaynaklarını kullanarak terör örgütleriyle işbirliği yapan, yardım eden, istihdam eden veya teşvik eden uzman erbaşların sözleşmeleri feshedilerek TSK ile ilişiği kesilecek.

TBMM'de Kripto Varlıklara İlişkin Yeni Kanun Görüşmeleri Başlıyor TBMM'de Kripto Varlıklara İlişkin Yeni Kanun Görüşmeleri Başlıyor

Milli Savunma Bakanlığınca yapılacak sınavlarla ilgili her türlü açıklama, başvuru ve sınav sonuçlarının adaylara duyurulması, bakanlığın internet sayfasından yapılacak.

Şehit anne ve babaları da Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine üye olabilecek.

1999 yılı sonrası sigortalanan ve 1 Şubat 2018 tarihinden sonra kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilen personele, yaş şartı aranmaksızın kadın ve erkek 25 hizmet yılını tamamlaması halinde emekli aylığı bağlanacak.

Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlıklarında görevli sözleşmeli erbaş ve erlere, iş güçlüğü ve risklerine bağlı olarak aylık ücretlerinde yüzde 5 artış yapılacak. 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı