TBMM, güvenlik önlemlerini artırmak ve ziyaretçi girişini daha düzenli hale getirmek amacıyla yeni düzenlemelere gidiyor. Alınan kararlar doğrultusunda, Meclis'in yoğun ziyaretçi trafiğini ve güvenlik tedbirlerini dikkate alarak yeni bir nizamiye oluşturulacak.

Yunanistan'a Gitmeye Çalışan 129 Düzensiz Göçmen Karaya Çıkarıldı Yunanistan'a Gitmeye Çalışan 129 Düzensiz Göçmen Karaya Çıkarıldı

TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu'nun başkanlığını yapan MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, Meclis'teki güvenlik önlemleri ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

Yapılan düzenlemeler arasında, Meclis çalışanlarına ve milletvekili danışmanlarına yeni araç giriş kartları verilmesi ve kartların görsellerinin değiştirilmesi de yer alıyor.

Özellikle ziyaretçi girişinin daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi için yeni bir nizamiye yapılacak. Bu nizamiye, Meclis'in Dikmen kapısı girişinin yanındaki otopark bölümüne inşa edilecek. Ziyaretçiler, araçlarıyla bu kapıdan giriş yapabilecekler. Diğer kapılar araç girişine kapatılacak.

Öte yandan, Meclis'in Çankaya kapısı ise protokol ve milletvekili girişi için kullanılacak. Bu sayede protokol ziyaretçileri ve milletvekilleri özel bir girişten Meclis'e erişebilecekler.

(Haber Merkezi)