Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi kabul edildi. Kanunla birlikte, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Aile ve Gençlik Fonu kurulacak. Petrol, doğal gaz ve maden kaynaklarından elde edilen gelirin yüzde 20'si bu fona aktarılacak. En önemli hedeflerinden biri ise yeni evlenen gençlere finansal destek sağlamak olacak.

Faizsiz Kredi İmkanı: İlk 2 Yıl Ödemesiz, 4 Yılda Geri Ödeme

Aile ve Gençlik Fonu kapsamında, yeni evlenen gençlere faizsiz kredi imkanı sunulacak. Genç çiftlere 150 bin lira tutarında kredi verilecek. Kredi, ilk 2 yıl ödemesiz olacak ve geri ödeme süreci 4 yıla yayılacak. Bu destekle, genç çiftlere ev kurma, ihtiyaçlarını karşılama ve hayatlarını daha sağlam temeller üzerine inşa etme fırsatı sunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: 8. Hükümetler Arası Zirve İçin Madrid'de Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: 8. Hükümetler Arası Zirve İçin Madrid'de

Aile ve Gençlik Fonu başlangıçta deprem bölgesinde uygulanacakken, kabul edilen kanunla birlikte bu destek uygulaması Türkiye geneline yayılacak. Genç çiftlerin yanı sıra diğer ailelere de destek sağlanacak. Fon, gençlerin geleceğe daha güvenle bakmalarını ve aile kurma sürecinde finansal yüklerini hafifletmeyi hedefliyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)