Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) sürekli işçi statüsünde istihdam edilmek üzere 250 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvurular, noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

Meclis bünyesinde sürekli işçi kadrosuna alınacak olan 250 personel için başvurular, 22-27 Kasım tarihleri arasında alınacak. Başvurular, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden yapılabilecek. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra kura çekimi 12 Aralık'ta noter huzurunda gerçekleştirilecek.

TBMM tarafından yapılan açıklamada, sürekli işçi kadrolarına alınacak adaylar arasında mülakat uygulanmayacağı belirtildi. Başvuruda bulunan adayların sayısının kadro ve ünvan sayısından fazla olması durumunda noter huzurunda çekilecek kura sonucunda asıl ve yedek adaylar belirlenecek.

Meclis personel alımı ile ilgili detaylı bilgilere Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım Platformu ve TBMM'nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: 8. Hükümetler Arası Zirve İçin Madrid'de Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da: 8. Hükümetler Arası Zirve İçin Madrid'de
Kaynak: (Haber Merkezi)