Kızılay Haftası nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kampüsünde, kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanya, 2 gün boyunca milletvekilleri ve meclis personelinin katılımına açık olacak.

Meclis Genel Sekreter Yardımcısı Naim Çoban, kampanya hakkında yaptığı açıklamada, Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışına önem verdiklerini belirtti. Milletvekilleri ve meclis personelinin kan bağışında bulunabileceğini ifade eden Çoban, bu tür kampanyaların sağlık sistemine katkı sağladığını ve yaşam kurtardığını vurguladı.

Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı ise geleneksel olarak düzenledikleri kan bağışı etkinliğini bu yıl da sürdürdüklerini söyledi. Türkiye genelinde 300 noktada kan bağışı alındığını ve bu kanların yüksek teknolojili laboratuvarlarda işlendiğini belirten Saygılı, bin 156 hastaneye ve 85 milyon insanın sağlık hizmetine ulaştırıldığını ifade etti.

Türkiye’den İsrail Ordusuna Termal İçlik Gönderildiği İddiası Yalanlandı Türkiye’den İsrail Ordusuna Termal İçlik Gönderildiği İddiası Yalanlandı

(İLKHA)