TCDD işçi alımı için Resmi Gazete’de ilan yayımladı. Buna göre, başvuracak adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması, 36 yaşından gün almamış olması, belirtilen meslek dallarında en az 3 yıl çalışma deneyimi ve belgeleri olması gerekiyor.

Kırmızı ve Sarı Bültenle Aranan Zanlı Yakalandı Kırmızı ve Sarı Bültenle Aranan Zanlı Yakalandı

Hangi İllerde Alım Yapılacak?

Alımı yapılacak işçiler, Kocaeli, Ankara, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Çankırı ve Afyonkarahisar’da görevlendirilecek. Alınacak işçilerin sayısı ve meslek dalları şöyle:

  • Kaynakçı (oksijen ve elektrik): 12
  • Makine bakımcı: 69
  • Makine teknisyeni (motor tamircisi): 14

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvurular, 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adayların, başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurması, istenen belgeleri elektronik ortamda yüklemesi ve başvuru onayını alması gerekiyor.

Sınavlar Ne Zaman ve Nerede Yapılacak?

Başvuru yapan adaylar arasından İŞKUR tarafından gönderilen nihai listedeki adaylar, noter huzurunda kura çekimi öncesi belgeleri 22 Mart’a kadar TCDD’nin İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına teslim edecek. Kura çekimi 25 Mart’ta, uygulama ve sözlü sınav ise 5-9 Nisan tarihlerinde Ankara’da yapılacak. Sınav sonuçları, TCDD’nin resmi internet sitesinde ilan edilecek.

Kaynak: (İLKHA)