Fatih Karagümrük'ün teknik direktörü Şota Arveladze, Trabzonspor mağlubiyetinin ardından istifasını açıkladı. Gürcü teknik adam, takımının performansından memnun olmadığını ve beklenmedik bir karar aldığını dile getirdi.

Mağlubiyet Sonrası Açıklama

Arveladze, Trabzonspor karşısında alınan 5-1'lik mağlubiyetin ardından yaptığı açıklamada, "Bu mağlubiyetten sonra görevi bırakıyorum. Kalan 9 maçta çok zor dönem var. Birisinin değişik bir hava gelmesi gerek. Üzgünüm, beklemediğim bir gün oldu ama bunu yapmak zorundayım." dedi.

Fenerbahçe, Süper Lig'de Sivas Deplasmanında: Zorlu Mücadele Öncesi Son Durum Fenerbahçe, Süper Lig'de Sivas Deplasmanında: Zorlu Mücadele Öncesi Son Durum

Arveladze'nin yönetimindeki Fatih Karagümrük, son dönemde istikrarsız bir performans sergiliyordu. Süper Lig'de düşme potasına yaklaşan takım, teknik direktör değişikliğiyle yeni bir sayfa açmayı hedefliyor.

Gürcü teknik adam, Fatih Karagümrük'ün başında 17 maça çıktı. Bu süreçte 3 galibiyet, 3 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı. Takım, ligde 29. hafta sonunda 16. sırada bulunuyor.

Fatih Karagümrük, Şota Arveladze'nin ayrılmasının ardından yeni bir teknik direktör arayışına girecek. Takım, düşme hattından uzaklaşmak ve kalan maçlarda daha iyi bir performans sergilemek için çalışmalarını sürdürecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı