TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "TEKNOFEST mevsimi kendini hissettirmeye başladı! 2-6 Ekim tarihleri arasında ailecek Adana'dayız! Planlarımızı TEKNOFEST'e göre yapalım" ifadelerini kullanarak herkesi Adana'ya davet etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın (T3 Vakfı) ana yürütücülüğünü üstlendiği TEKNOFEST, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan "TÜRKSAT 6A" Paylaşımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan "TÜRKSAT 6A" Paylaşımı

Festival kapsamında teknolojinin gelişimine paralel olarak her yıl daha fazla yarışma kategorisi ekleniyor. Bu yıl "Teknoloji Geliştiren ve Üreten Bir Türkiye" hedefi doğrultusunda düzenlenen teknoloji yarışmalarında, yarışmacılara 30 milyon lira ödül ve 55 milyon liranın üzerinde malzeme desteği sağlanacak. TEKNOFEST 2024, 46 ana kategori ve 117 alt kategoride teknoloji yarışmalarına ev sahipliği yapacak. Bu yarışmalara 788 bin 161 takım ve 1 milyon 600 binden fazla yarışmacı katılacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı