TravelX Ideathon yarışması, ekipleri yeni inovatif fikirler geliştirmeye ve geliştirilen iş fikirlerini inovasyon odaklı, yüksek teknolojili, ticari açıdan değerli ve pazarlanabilir projelere dönüştürmeye teşvik etmek üzere tasarlanmıştır. Yarışma 2 ila 4 kişiden oluşan ekipler halinde başvuru yapılabiliyor.

Eğitim Kampı ve Final Süreci olmak üzere iki aşamadan oluşan TravelX Ideathon, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ve/veya tüm bölüm mezunlarına açıktır.

Eğitim Kampı sırasında öğrenciler girişimcilik, sunum becerileri ve en son teknolojiler konusunda kapsamlı bir eğitim almakta ve ustalık sınıflarına katılmaktadır. Türk Hava Yolları ve ekosistemden mentorlardan geri bildirim alarak fikirlerini geliştirme ve projelerini sunma fırsatı buluyorlar. İkinci aşama olan final aşamasında ise bootcamp sonunda seçilen ekipler TEKNOFEST Adana'da final sunumlarını gerçekleştirecekler.

TÜRKSAT Model Uydu Yarışması Başlıyor TÜRKSAT Model Uydu Yarışması Başlıyor

TEKNOFEST'te ilk kez düzenlenecek olan TravelX Ideathon yarışmasında THY, her takım üyesine birincilik için 90 bin mil, ikincilik için 60 bin mil ve üçüncülük için 30 bin mil ödül verecek.

Kaynak: (İLKHA)