Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini ve örgütün hareket kabiliyetinin tamamen yok edilmesi hedefine ulaşılana kadar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarının süreceğini belirtti.

Şanlıurfa'da gerçekleşen bayramlaşma sonrasında düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütlerine karşı yurt içinde ve sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlarda önemli başarılar elde edildiğini ve örgütün hareket kabiliyetinin ciddi şekilde sınırlandırıldığını ifade etti. Güler, "Terör örgütünün eylem ve hareket kapasitesini sıfırlamak için gözümüzün değmediği, ayağımızın basmadığı yer bırakmayacağız." dedi.

Türkiye'nin stratejik konumunun önemine değinen Bakan Güler, Türkiye'nin çevresindeki kriz ve sorunların çözümünde aktif rol alarak, küresel ve bölgesel barışa katkıda bulunduğunu vurguladı. Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, bölgesel ve global güvenliğin sağlanmasında önemli bir aktör olduğunu belirtti.

Milli Savunma Bakanı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başarılarının arkasında yatan en önemli faktörlerden birinin nitelikli insan kaynağı olduğuna dikkat çekti. Güler, "Ordumuzun gücünü ve başarısını daha da ileriye taşımak için her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmalı, sürekli olarak kendimizi ve yeteneklerimizi geliştirmeliyiz." şeklinde konuştu.

Şeker Fabrikasının Atık Suyu Sağlık Sorunlarına Neden Oluyor Şeker Fabrikasının Atık Suyu Sağlık Sorunlarına Neden Oluyor

Bakan Güler, Türkiye'nin güvenlik ve huzuru için gece gündüz demeden çalışacaklarını ve "Türkiye Yüzyılı" hedefleri doğrultusunda, her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf etme konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Türkiye'nin ve Türk milletinin huzuru ve güvenliği için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Editör: Mehmet Şah AKAYDIN