Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Rusya'nın başkenti Moskova'da bir konser salonunda meydana gelen terör saldırısını kınadı ve uluslararası alanda teröre karşı daha etkin bir mücadele için işbirliği çağrısında bulundu.

CNN Türk'te Akıl Çemberi programına konuk olan Yılmaz, terörün sadece belirli bir ülkenin değil, tüm dünyanın ortak düşmanı olduğunu vurgulayarak, uluslararası alanda devletlerin teröre karşı işbirliği yapması gerektiğini dile getirdi. Terör örgütleriyle hiçbir ülkenin iş tutmaması gerektiğini ve devletlerin teröre karşı birlikte mücadele etmesi gerektiğini belirtti.

Diplomatik Köprüler Güçleniyor: Bakan Fidan’dan Rutte’ye Önemli Ziyaret Diplomatik Köprüler Güçleniyor: Bakan Fidan’dan Rutte’ye Önemli Ziyaret

Yılmaz ayrıca, Türkiye'nin ekonomik performansı ve seçim sonrası istikrarlı politika yolunda attığı adımları da değerlendirdi. Türkiye'nin ekonomideki güçlü temelleri sayesinde spekülatif söylemlerin etkilerini aştığını ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'nin kredi notunu pozitife çevirdiğini hatırlattı.

Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun beş yıllık dönemini "geçer not" alamayacak kadar başarısız olarak değerlendiren Yılmaz, İstanbul'un hizmete ve somut projelere ihtiyacı olduğunu belirterek, Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum'un İstanbul için sağlayacağı çözüm odaklı yaklaşımı vurguladı.

Son olarak, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığını ve Irak'ın terör örgütü PKK'yı tehdit olarak tanımlamasını memnuniyetle karşıladığını ifade eden Yılmaz, Türkiye'nin terörle mücadelesinin kesintisiz bir şekilde devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı