Gümüşhane'nin merkezine bağlı Dumanlı köyü sınırları içerisinde yer alan 2.140 rakımlı Taşköprü Yaylası'na gezmek için giden bir kişi, burada bulunan lokantanın kapı ve camlarının kırık olduğunu fark etti.

Futbolda 2024-2025 Sezonu Birinci Transfer Dönemi Başladı Futbolda 2024-2025 Sezonu Birinci Transfer Dönemi Başladı

Olayın bildirilmesi üzerine işletme sahipleri Ertan Reis ve Osman Akgül, yaylaya giderek kontrol gerçekleştirdi. Yapılan kontroller sonucunda, işletmenin ayı saldırısı nedeniyle zarar gördüğü tespit edildi.

Reis, yaptığı açıklamada, bir arkadaşının yaylada gezinirken işletme kapılarının kırık olduğunu fark ederek kendilerine haber verdiğini belirtti. Lokantalarına gittiğinde ön camın kırık olduğunu ve ayının diğer tesislerine de zarar verdiğini gördüğünü ifade etti. Reis, "Ayı diğer tesisimize de girmiş. Orada sadece kuru gıdaya zarar vermiş. Tesisimizde tezgah, bardak, kıyma makinesi, bulaşık makinesi gibi aletlerimizi harap etti. Mezbahanenin camını kırmış, oraya da zarar verdi." şeklinde konuştu.

Durumu jandarma ekiplerine bildirdiklerini ve tutanak tutulduğunu belirten Reis, yaşanan zararın boyutunu değerlendirerek gerekli önlemleri almaya çalışacaklarını vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı