Türk Hava Yolları (THY), Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği'nin (ÇEKUD) "Çiftçilere Hayat Olsun" projesine destek vermek amacıyla Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 90 bin meyve fidanını dağıttı. Bu anlamlı projeyi, THY'nin 90. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde, depremden etkilenen Siverek ilçesindeki çiftçilere yönelik düzenlenen törende, 90 bin zeytin ve Antep fıstığı fidanı dağıtımı gerçekleşti. ÇEKUD Genel Müdürü Süleyman Coşar, Kalınağaç Mahallesi yakınlarında gerçekleştirilen törende yaptığı açıklamada, THY'nin 90. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında 90 bin fidanın dağıtımına başladıklarını belirtti.

Coşar, Türk Hava Yolları'nın ulusal marka ve ülkenin gurur abidesi olduğunu ifade ederek, yaklaşık 90 bin çalışanıyla her geçen gün yükselen bir trende bulunduğunu vurguladı. Bu çerçevede, her bir çalışan personeli adına 90 bin fidanın hediye edildiği bir etkinlik düzenlendiğini dile getirdi.

e555559w99955aaa5a5-min

Şanlıurfa’da Filistin’e destek kermesi Şanlıurfa’da Filistin’e destek kermesi

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak da THY'nin önemli bir projeye imza attığını belirterek, "Türk Hava Yolları ve ÇEKUD, Milli Ağaçlandırma Günü'nde tarihe önemli bir not düşerek, bu bereketli topraklarda meyvesini 100 yıla kadar görebileceğimiz ve katma değeri olan meyve fidanlarını toprakla buluşturdu." şeklinde konuştu.

Siverek Kaymakamı Musa Aydemir ise THY'ye fidan desteğinden dolayı teşekkürlerini iletti.

THY Şanlıurfa Satış Müdürü Hasan Malik Aydıner ise Türkiye'nin milli bayrak taşıyıcısı olan kurumunun 90 bin fidan bağışıyla ilgili bilgiler paylaştı.

AA