THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in 2024 yılı "TURKEY 100-Türkiye’nin En Değerli Markaları" araştırması tamamlandı.

THY’nin marka değeri 1 milyar 985 milyon dolar olarak belirlendi. Bu değerle THY, 2018’den bu yana zirvedeki yerini kimseye bırakmadı.

THY, Brand Finance tarafından açıklanan 2024 yılının en güçlü 10 hava yolu markasının yer aldığı "En Güçlü Küresel Hava Yolu Markaları" listesinde de iki basamak yükselerek altıncı sıraya yerleşti.

"Yüksekten uçuşumuzu sürdüreceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türkiye'nin en değerli markası olarak üst üste yedinci kez seçildikleri için gururlu ve motive olduklarını belirtti.

Motokurye ve Bahşiş Gelirleri İçin Yeni Vergi Düzenlemesi Motokurye ve Bahşiş Gelirleri İçin Yeni Vergi Düzenlemesi

Bolat, "Elde ettiğimiz bu başarı tüm THY ailesini daha büyük başarılar için motive ediyor. Türkiye'mize, ekonomimize, istihdamımıza ve paydaşı olduğumuz tüm sektörlere katkımızı artırarak sürdüreceğiz. Yüksekten uçuşumuzu sürdüreceğiz." ifadesine yer verdi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı