İki büyük Türk hava yolu şirketi Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus, İran ve İsrail arasında yaşanan son gerilimler ve komşu ülkelerin hava sahasını kapatma kararları nedeniyle, planlanan İran, Ürdün, Irak ve Lübnan seferlerini iptal etme kararı aldı. Şirketler, bu gece ve yarın yapılması planlanan seferlerin iptal edildiğini ve hava sahası kapanışlarının operasyonları etkilediğini belirtti.

THY tarafından yapılan açıklamada, bu gece gerçekleştirilen TK 872 (İstanbul-Tahran), TK 892 (İstanbul-İsfahan), TK 884 (İstanbul-Şiraz) ve TK 888 (İstanbul-Meşhed) seferleri dahil, İran'a doğru yola çıkmış olan uçakların İstanbul'a geri döndürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Minibüs ile Akaryakıt Tankeri Çarpıştı: 14 Yaralı Minibüs ile Akaryakıt Tankeri Çarpıştı: 14 Yaralı

Pegasus ve AJet Havayollarının, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkış yaparak İran ve Irak'a doğru hareket eden uçaklarının ise Erzurum, Diyarbakır, Elazığ ve çevre havalimanlarına yönlendirildiği belirtildi. Bu değişiklikler, yolcuların güvenliğini sağlamak ve bölgesel hava sahası kapanışlarına uyum sağlamak amacıyla yapıldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı