THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uçuş kurallarına aykırı davranışlarda bulunan 332 yolcunun süreli olarak uçuşa kabulden men edildiğini bildirdi. Ekşi, ayrıca suç işleyenler hakkında da dava açıldığını belirtti.

“Hem Bizi Üzüyor Hem Kendilerini Üzülüyor”

Ekşi, açıklamasında, “Az da olsalar ‘Kural Dışı’ yolcularımız hem bizi üzüyor hem kendilerini üzülüyor. Kurallara aykırı davranan 332 yolcumuzu süreli olarak uçuşa kabulden men edildi maalesef. Ayrıca suç işleyenler hakkında dava açıldı. Lütfen hepimizin güvenliği için uçuş kurallarına uyalım.” ifadelerini kullandı.

Uçuş Kuralları Nelerdir?

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Vefatının Üzerinden 31 Yıl Geçti

THY’nin uçuş kuralları, yolcuların uçuş öncesi, sırası ve sonrasında uygun davranışlarda bulunmasını, uçuş güvenliğini ve düzenini tehlikeye atacak eylemlerden kaçınmasını, uçuş ekibinin talimatlarına uymasını ve diğer yolcuların haklarına saygı göstermesini içeriyor. Uçuş kurallarına uymayan yolcular, THY’nin uçuşa kabul etmeme, uçaktan indirme, kara listeye alma ve dava açma gibi yaptırımlarına maruz kalabiliyor.

THY, uçuş kurallarına uymayan yolculara karşı sert bir tavır sergileyerek, uçuş güvenliği ve düzenini sağlamak için önemli bir adım attı.

 

Kaynak: (İLKHA)