Erdoğan: Türkiye’nin semalarını Türk İHA ve SİHA’ları koruyor Erdoğan: Türkiye’nin semalarını Türk İHA ve SİHA’ları koruyor

 

Türk Hava Yolları (THY), küresel arenadaki büyüme hedefleri doğrultusunda filosuna yeni pilotlar katmak için iş ilanı açtı. THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, “Take-Off Cadet” programı ile lisans mezunu ve 01 Ocak 1994 ile 31 Aralık 2003 tarihleri arasında doğan herkes, ikinci pilot adayı olmak için başvuruda bulunabilecek.

İkinci Pilot Adaylarına Yüksek Maaş ve Avantajlar

İkinci pilot adayları, başvuru sürecinde kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutulacak. Değerlendirmeyi başarıyla geçen adaylar, 2 yıl boyunca yoğun bir eğitim programına alınacak. Eğitim süresince adaylar, 2 brüt asgari ücret maaş (Yaklaşık 40 bin TL), konaklama imkanı, kira yardımı, yemek kartı, geniş kapsamlı sigorta ve indirimli uçuş biletleri gibi birçok avantajdan yararlanacak.

İkinci Pilot Adayları Nasıl Başvuracak?

İkinci pilot adayları, THY’nin resmi kariyer platformu olan kariyer.thy.com adresi üzerinden başvurularını yapabilecek. Başvuru şartları arasında, T.C. vatandaşı veya mavi kart sahibi olmak, en az lisans derecesi mezunu olmak, belirli bir yaş aralığında olmak, boy uzunluğu ve beden-kitle endeksi uygun olmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya tecil ettirmiş olmak, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, daha önce THY veya iştiraklerinden disiplinsizlik veya fesih yoluyla ayrılmamış olmak, akıcı ve anlaşılabilir derecede Türkçe konuşabiliyor olmak, son 2 yıl içinde belirli bir İngilizce dil sınavından istenen minimum puanı almış olmak ve daha önce herhangi bir pilot eğitim programına katılmamış olmak yer alıyor.

THY, Genç Yeteneklere Kariyer Başlangıcı Sunuyor

THY, “Take-Off Cadet” programı ile genç ve yetenekli pilot adaylarına önemli bir kariyer fırsatı sunuyor. Program, THY’nin filosunu genişletmek, pilot ihtiyacını karşılamak ve genç yetenekleri desteklemek amacıyla hayata geçirildi. Programa katılan adaylar, THY ailesine katılarak, dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketinin bir parçası olacak.

Kaynak: (Haber Merkezi)