Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kuveyt'e gerçekleştireceği resmi ziyaret ile Türkiye ve Kuveyt arasındaki ticari iş birliklerini güçlendirmek amacıyla çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunacak. Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Bolat'ın ziyareti sırasında Türkiye ile Kuveyt arasındaki ticari ve ekonomik iş birliğinin geliştirilmesi ve Türk firmalarının dış pazar paylarının artırılması için bir Ticaret Heyeti Programı düzenleneceği belirtildi.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan Ticaret Heyeti Programı, Türkiye'de faaliyet gösteren çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yaklaşık 100 iş insanının katılımıyla gerçekleşecek. Bu program, Türk iş insanlarının Kuveytli iş adamlarıyla bir araya gelerek ikili ilişkilerin geliştirilmesine olanak sağlayacak.

Bakan Bolat'ın Kuveyt ziyareti kapsamında Kuveyt Ekonomi ve Yatırımlardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Petrol Bakanı Saad Hamad Nasir Al-Barak ile Kuveyt Sanayi ve Ticaret Bakanı Muhammed Osman Al-Aiban ile ikili görüşmeler gerçekleştireceği de açıklandı. Bu görüşmelerde, Türkiye ve Kuveyt arasındaki ticaret ve ekonomi alanındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Ticaret Bakanı Bolat'ın ziyareti sırasında ayrıca Ticaret Heyeti'nin açılışı gerçekleştirilecek ve Türk firmaları ile Kuveytli iş adamları bir araya getirilerek ikili ilişkilerin geliştirilmesi imkanı sağlanacak. Ziyaret vesilesiyle düzenlenecek resepsiyonda ise iki ülke iş çevrelerinin bir araya gelmesi planlanıyor.

Meteoroloji Uyardı: Yağış ve Fırtına Devam Ediyor! Meteoroloji Uyardı: Yağış ve Fırtına Devam Ediyor!

(Haber Merkezi)