Ticaret Bakanı Ömer Bolat, hazır beton sektörünün fiyat indirim kampanyasına destek vereceğini duyurdu. Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) heyetiyle yaptığı görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Bolat, hazır beton üretimiyle ilgili sektörel sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunduğunu belirtti.

Bakan Bolat, özellikle son dönemde ülke genelinde ve 6 Şubat depreminin en ağır etkilediği beş kentteki fahiş fiyat artışları ve piyasa bozucu uygulamalar konusundaki uyarıları ile fiyatların indirilmesi talebini THBB heyetine iletti. Bu konuda THBB Yönetim Kurulu ve üye olan hazır beton üretici ve satıcı işletmelerin, "Cumhuriyetimizin 100. yılında halkımızın ve devletimizin yanındayız" başlıklı fiyat indirim kampanyasına katılacakları taahhüdünde bulunduklarını ve yapacakları katkıları kamuoyuyla paylaşacaklarını beyan ettiklerini ifade etti.

Ticaret Bakanı, hazır beton sektörünün bu olumlu adımından dolayı teşekkürlerini ileterek, konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Türk Savunma Sanayisi Rekorlarla SAHA EXPO'ya Hazırlanıyor Türk Savunma Sanayisi Rekorlarla SAHA EXPO'ya Hazırlanıyor
Kaynak: (Haber Merkezi)