Ticaret Bakanlığı, yaklaşan ramazan ayı öncesi tüketiciyi korumak adına 10 ilde market denetimlerini gerçekleştirdi. Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Konya, İzmir, Kocaeli ve Kayseri'deki marketlerde eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinin fiyatları incelendi.

E-İhale İle 3 Ayda rekor gelir elde edildi E-İhale İle 3 Ayda rekor gelir elde edildi

Ekipler, özellikle fiyat etiketlerini ve ürünlerin fiyatlarında herhangi bir farklılık olup olmadığını kontrol etti. Meyve ve sebze reyonlarında ürünlerin menşei ve fiyat bilgileri Hal Kayıt Sistemi (HKS) üzerinden incelendi.

Ankara Ticaret İl Müdür Vekili Elif Tan, yapılan denetimlerin tüketicinin korunması hakkındaki kanun kapsamında gerçekleştirildiğini ve özellikle fiyat etiketlerinin incelendiğini belirtti. Benzer şekilde, diğer illerde de Ticaret İl Müdürleri, yapılan denetimlerin tüketici mağduriyetini önlemek adına büyük önem taşıdığını vurguladı.

Denetimler, ramazan ayı boyunca aralıksız bir şekilde sürdürülecek. Tüketicilerin mağduriyet yaşamaması ve dürüst ticaretin korunması için Ticaret Bakanlığı'nın yoğun çaba gösterdiği belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı