Ticaret Bakanlığı, Ramazan Bayramı alışverişi sürecinde olası mağduriyetleri önlemek amacıyla önlemler aldığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların hak ve menfaatlerinin korunması için denetimlerin artırılacağı belirtildi.

Erdoğan’ın Tarihi Irak Ziyareti: Yeni Dönem İçin Kritik Görüşmeler Erdoğan’ın Tarihi Irak Ziyareti: Yeni Dönem İçin Kritik Görüşmeler

Özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ile tüm marketlerin yakın takip altında olacağı vurgulandı. Açıklamada, fahiş fiyat artışlarına tanıklık eden vatandaşların, bu durumu Bakanlığın çağrı merkezine veya web sayfasına bildirebilecekleri hatırlatıldı.

İşletmelerin mevzuata uyum sağlaması ve vatandaşları mağdur etmemesi gerektiği vurgulanırken, mevzuata aykırı hareket eden işletmelere karşı Bakanlıkça yaptırımların uygulanacağı ifade edildi.

Ticaret Bakanlığı'nın bu önlemlerle, Ramazan Bayramı öncesinde ve bayram süresince tüketicilerin güvenli ve sorunsuz alışveriş yapmalarını sağlamayı hedeflediği belirtildi.

Kaynak: (İLKHA)