Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Personel ve Destek Hizmetleri Genel Koordinatörü Ahmet Poyraz, bugüne kadar 25 binden fazla projeye verdikleri 45 milyar lira hibeyle ülkede 90 milyar liranın üzerindeki yatırıma destek olduklarını açıkladı.

Valilik Anfi Salonu'nda düzenlenen "IPARD 3 ve TKDK Gaziantep Lansman" programının açılışında konuşan Poyraz, 2011'den bu yana kırsalda yaşayan vatandaşlara destek verdiklerini belirtti. Desteklerle vatandaşların gelir seviyelerinin artırılması ve iş imkanlarının genişletilmesini hedeflediklerini vurgulayan Poyraz, Türkiye'nin tarım ve gıda sektörlerinin sürdürülebilir kalkınması için İPARD 3 döneminde yatırımlara destek vereceklerini ifade etti.

Poyraz, TKDK olarak en yeni teknolojileri kullandıklarını ve ihracata yönelik çalışmalara destek verdiklerini belirtirken, bugüne kadar 25 binden fazla projeye verdikleri 45 milyar lira hibeyle ülkede 90 milyar liranın üzerindeki bir yatırıma destek sağladıklarını dile getirdi.

Otoyollarda Bayram Tatili Dönüşü Hareketliliği Başladı Otoyollarda Bayram Tatili Dönüşü Hareketliliği Başladı

Programa katılan Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise programın önemine vurgu yaparak, vatandaşları IPARD 3 programı kapsamındaki desteklerden faydalanmaya davet ettiler.

Programa, kurum amirleri, TKDK il temsilcileri ve ilgililerin katıldığı belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı