Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili olması ile büyük bir yankı uyandıran TOGG, bir süre önce ilk kez satışa çıkmış ve satışlarını sınırlı üretim nedeniyle kurayla gerçekleştirmişti. Ancak o günden bugüne TOGG’un üretim kapasitesi bir hayli arttı. Artan üretim kapasitesinin ardından satış yönteminde değişikliğe giden TOGG, yeni dönemde alacağı siparişlere ilişkin açıklama gerçekleştirdi.

İlk satışlarını kura ile gerçekleştiren TOGG, noter huzurunda çekilen kurayla ilk araçların sahiplerini bulmuş ve nisan ayı itibariyle dağıtımlara başlamıştı. Üretimi hızla devam eden TOGG’da kura tarih olacakken, yeni satış dönemi için de geri sayım başladı. Satış stratejisini değiştiren TOGG, yeni satış ve sipariş yöntemine ilişkin ayrıntılı bir şekilde açıklama gerçekleştirdi. Peki TOGG nasıl alınır, nasıl sipariş verilir? İşte TOGG sipariş ekranı

Türkiye, Yerli ve Milli İmkânlarla 5G Altyapısını Geliştiriyor Türkiye, Yerli ve Milli İmkânlarla 5G Altyapısını Geliştiriyor

TOGG’DA ÜRETİM HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

PMvGwnJSlEWCuE314DZvjw

Günlük üretim kapasitesi epey yükselmiş olan TOGG, Gemlik’teki fabrikasında ekim ayı itibarıyla çift vardiya geçti. Böylelikle günlük 280 adede kadar üretim sağlamaya başlamış olan TOGG, aynı hızla devam etmesi halinde kura ile satışın gerekli olmayacağının sinyallerini verdi. Gelecek yıl için 80 binin üzerinde T10X üretmeyi hedefleyen TOGG, aynı zamanda bir diğer aracı olan T10S (Sedan) aracın üretimi için de hazırlıklara başladı. TOGG’da üretim tam kapasite devam ederken; 2024 yılında kura dışında bir sipariş yönteminin kullanılacağı öğrendi.

TOGG, 2024 YILINDA SATIŞ YÖNTEMİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Hatırlanacağı için 20 bin asil, 20 bin yedek olmak üzere toplam 40 bin kişi kura ile belirlenmiş ve ilk TOGG’lara sahip olmaya hak kazanmıştı. 2024 yılında 80 bin adedin üzerinde üretim yapmayı planlayan TOGG, siparişleri kura ile değil, Trumore isimli uygulamayla doğrudan alacağının sinyallerini vermeye başladı. Bu nedenle 20 bin kura sahibine araçlarını teslim ettikten sonra geriye kalan 60 bin TOGG’u doğrudan satacak olan firma, 2024 yılında siparişlerini uygulama üzerinden doğrudan almayı ve satışlarını gerçekleştirmeyi planlıyor.

Kaynak: Haber Merkezi