Ehliyete Dev Zam Geliyor: 2024 Yılında Kurs ve Harç Ücretlerinde Büyük Artış! Ehliyete Dev Zam Geliyor: 2024 Yılında Kurs ve Harç Ücretlerinde Büyük Artış!

Dünya genelinde elektrikli otomobillere geçiş süreci giderek hızlandı ve bu süreçte Türkiye’de de elektrikli otomobillere yönelik ilgi artış gösterdi. Artan ilgi ile birlikte Türkiye’de ilk yerli otomobil olan TOGG da üretime geçerek yollara çıkmaya başladı. Yoğun ilgi ile karşılaşan ve binlerce kişinin satın almak için sıraya girdiği TOGG’a şimdi ise bir rakip geliyor. Türkiye’nin ikinci yerli otomobili VERY, elektrikli otomobil piyasasına giriş yaparak TOGG’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’a rakip olarak piyasaya girmeye hazırlanan VERY, Türkiye’nin elektrikli otomobillerde yüzde 100 yerli ve milli ikinci aracı olacak. Dünya’dan Nurdoğan Arslan Ergün’ün haberine göre TOGG’a rakip olmaya hazırlanan VERY, seri üretim için hazırlıklara da başladı. Aracın 4 ayrı segmentte birer adet üretileceği ve daha şimdiden 800 adet siparişin alındığı bildirildi. İşte detaylar…

VERY’NİN SATIŞ FİYATI DA BELİRLENDİ

TOGG’a rakip olarak elektrikli otomobil piyasasına girmeye hazırlanan, Türkiye’nin ikinci yerli otomobili VERY için şimdiden 800 adet sipariş alındı. Bu doğrultuda, Go Green Fuarı’nda TOGG ile birlikte sergilenecek olan araçların seri üretimine de Bursa fabrikasının kurulmasından sonra geçilmesi bekleniyor. Habere göre VERY’nin ortalama satış fiyatı da 25 bin dolar civarında olacak.

TÜRKİYE’DEN SONRA AVRUPA’DA DA YOLLARDA OLACAK

EVRY; elektrikli araç ve mobilizasyon sistemleri alanında ürün ve yazılım geliştirmek üzere kurulan bir teknoloji şirketi olarak, 300 günde geliştirilen yeni nesil elektrikli aracı VERY için Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) TeknoPark’ta tamamen yerli mühendis ve tasarımcılar ile 4 farklı modelde L7 sınıfında üretim gerçekleştirdi.

Türkiye pazarı için tüm onay sürecini tamamlayan şirket, Avrupa tip onaylarını ve R85 ile sertifikasyon sürecini tamamlamak için çalışmalara devam ediyor. Sertifikasyon sürecinin de tamamlanması ile birlikte VERY’nin, Türkiye’den sonra Avrupa yollarına da çıkması bekleniyor. 2024 yılı için şu anda 800 adet sipariş alındı.

Kaynak: Haber Merkezi