Türkiye'nin yerli otomobil girişimi TOGG, otomotiv sektöründeki yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Üst Yönetici Gürcan Karakaş, Bursa Gemlik'teki TOGG Teknoloji Kampüsü'nde gerçekleştirilen bir test sürüşü programında, firmanın üçüncü otomobil modeli T8X üzerinde çalışmalara başladıklarını açıkladı.

TEKNOFEST TravelX Ideathon Yarışması: İnovasyona Yolculuk Başlıyor TEKNOFEST TravelX Ideathon Yarışması: İnovasyona Yolculuk Başlıyor

Karakaş'ın paylaştığı bilgilere göre, TOGG şu an T10X modelinin dört çeker "limited edition" versiyonunun haziran-temmuz aylarında satışa sunulmasını planlıyor. Ayrıca, TOGG'un Avrupa pazarına açılma stratejisi kapsamında, bu yılın sonunda T10X modelinin Avrupa'daki ön satışlarına başlanacak. Karakaş, "2021'de kurduğumuz TOGG Europe GmbH aracılığıyla, Avrupa'daki altyapımızı güçlendiriyoruz" dedi.

TOGG CEO'su, markanın yurt dışı pazarlama stratejisini, özellikle Çinli rakiplerin hızla büyüyen varlığı nedeniyle güncellediklerini belirtti. Karakaş, "Artık Almanya, Fransa, İtalya gibi Avrupa'nın en büyük pazarlarında varlık göstermek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

TOGG, ilk modeli olan T10X ile piyasaya giriş yaptığında gördüğü yoğun ilgiyi ve satış başarısını vurgulayan Karakaş, ilk üretim yılında 20 bin adet araç üretip satan başka bir şirket olmadığını söyledi. Karakaş, "Türkiye bu değişime hazır olduğunu gösterdi. İlk modelimizde yüksek donanımlı versiyonlara olan yoğun talep, müşteri memnuniyetini de gözler önüne serdi" şeklinde konuştu.

TOGG'un ürün yelpazesinin genişlemesiyle, Karakaş gelecek planlarına dair, "T10F modelimizi takiben, B segmentinde bir SUV olan T8X ile pazarımızı daha da genişleteceğiz" dedi ve ekledi: "TOGG olarak Türkiye'nin otomotivdeki yüzünü değiştirme misyonumuzu sürdürüyoruz."

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı