Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka beldesi Hürmüzlü Mahallesi'nde bir bağ evinde patlama meydana geldi. Patlamada 5'i jandarma personeli olmak üzere 7 kişi yaralandı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, patlamanın ardından yaptığı açıklamada, olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığını belirtti. Patlamanın aileler arası bir husumetten kaynaklandığı yönünde bulgular olduğunu ifade eden Hatipoğlu, olayla ilgili soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü vurguladı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Erbaa ilçesinde bağda meydana gelen patlamayla ilgili olarak 2 kişinin tutuklandığını söyledi.

Kuzeydoğu Kesimlerde Yarın Kuvvetli Sağanak Uyarısı Kuzeydoğu Kesimlerde Yarın Kuvvetli Sağanak Uyarısı

Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada, Erbaa ilçesinin Karayaka ilçesinde meydana gelen patlamada yaralanan jandarma personeli ve vatandaşlara acil şifalar diledi.

Olayla ilgili gerekli inceleme ve incelemelerin titizlikle yapıldığını belirten Hatipoğlu, şöyle konuştu: "Ancak ilk tespitlere göre olayın aile husumetinden kaynaklandığı açık." dedi.

Hatipoğlu, yerinde inceleme yaptıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Karayaka kentinde dün saat 21.20 sıralarında patlama meydana geldiğini söyledi.

Hatipoğlu, bir vatandaşın jandarmayı arayarak bahçesinde kendisine ait olmayan bir sandık bulunduğunu bildirdiğini, devriye gezen jandarmanın kendisini kontrol etmeye geldiğini anlattı.

Hatipoğlu, patlamanın şu anda meydana geldiğine dikkat çekerek, "Patlamada 5 jandarma yaralandı. 3 yaralı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi'nde, 2 sivil Tokat Devlet Hastanesi'nde, 2 jandarma ise Erba'da tedavi altına alındı. Şüpheli .ve yanındaki kişinin de devlet hastanesine kaldırıldığını söyledi.

Tokat Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, araçta şüpheli paket bulunduğunu fark eden jandarma ekiplerinin olay yerine gittiği belirtildi.

Ekipler içinde piknik tüpü olan bir sandığı açmaya çalışırken gerçekleşen patlama sonucu 5 jandarma personeli ile 2 vatandaşın yaralandığı kaydedilen açıklamada, "Askerlerimizden birinin iki bacağında, bir sivil ve bir askerin tek bacağında nitelikli yaralanma, uzuv kaybı meydana gelmiştir. Diğer askerlerin ve vatandaşların yaralanmaları hayati nitelik arz etmeyen yaralanma mahiyetindedir. Nöbetçi savcımız olay yerine intikal etmiş olup, olay tüm yönleriyle incelenmek üzere gerekli tahkikat başlatılmıştır." ifadesine yer verildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı