İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, dün akşam oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe Süper Lig futbol karşılaşması sonrasında yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, maç sırasında yaşanan olaylarla ilgili 12 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Maç esnasında Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'a yabancı madde atan C.K'nin müsabaka sırasında tespit edilip gözaltına alındığını belirten Bakan Yerlikaya, diğer şahısların tespit edilmesi ve yakalanmasıyla ilgili bilgileri de paylaştı. Sahaya ilk atlayan H.Ç'nin kaldığı otelin tespit edilmesi ve diğer şahısların da takibi sonucunda gözaltına alındığını aktardı.

Avrupa Arenasında Türk Takımlarının Perdesi Kapandı: Avrupa Arenasında Türk Takımlarının Perdesi Kapandı:

Şu ana kadar tespit edilen 12 şahıs hakkında adli ve idari işlemlerin başlatıldığını vurgulayan Bakan Yerlikaya, yaşanan olaylarla ilgili incelemenin ve soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylar, güvenlik güçlerinin titiz çalışmasıyla sonuçlandırılarak, olaylara karışanların hukuki süreçleri başlatılmış oldu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı