Tüketiciler Birliği, bankaların bilinçli tüketicilerin tercih ettiği Troy Kart'a geçişte kolaylık sağlamaları çağrısında bulunuyor. Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik saldırıları sonrasında tüketicilerin bu saldırılara destek veren şirketleri boykot yoluna gittiğini ifade eden Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, bankalardan Troy Kart geçişlerinde zorluk çıkarmamalarını istedi.

Çekme Belgesi Nasıl İptal Edilir? Çekme Belgesi Nasıl İptal Edilir?

Siyonist İşgal Rejimi Saldırıları Sonrasında Tüketiciler Troy Kart'a Yöneliyor

Şahin, son 15 günde bankacılık sektöründe yerli ödeme sistemi Troy Kart'a yönelik bir talep artışının yaşandığını ve bu konuda çeşitli şikayetler aldıklarını belirtti. Bankaların kart verirken tüketicinin tercih ettiği ödeme yöntemini sunması gerektiğini vurgulayan Şahin, bazı bankaların müşterilere zorluk çıkardığını ifade etti.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Şahin, bankaların tüketicinin istediği ödeme yöntemini sunmak zorunda olduğunu ve hiçbir zorluk çıkartamayacaklarını söyledi. Şubeye gitme gibi gereksiz şartlar öne sürülerek tüketiciyi engellemek gibi durumların kabul edilemez olduğunu belirtti. Bankaların Troy Kart'a geçişte gereken altyapıyı sağlamaları gerektiğini ve tüketicilerin tercihlerine saygı göstermeleri gerektiğini dile getirdi.

Tüketiciler Birliği, son günlerde bankalara yapılan başvurulardan sonra bazı bankaların Troy Kart geçişinde sıkıntı çıkardığına dair şikayetlerin geldiğini belirtiyor. Bu nedenle Tüketiciler Birliği, bankaların bu konuda gerekli düzenlemeleri yaparak tüketicilerin tercihlerine kolaylıkla uyum sağlamasını istiyor.

(Haber Merkezi)