Ticaret Bakanlığı, "efsane kasım indirimleri" adı altında gerçekleştirilen kampanyalara ilişkin tüketicilere önemli bir uyarıda bulundu. Bakanlık, bu tür kampanyalarda satıcıların belirli kurallara uyması gerektiğini ve tüketicilerin yanıltıcı ifadelere karşı dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, ticari hayata uygun olmayan, ticaret etiğine aykırı fiillerin incelemelerinin ve takiplerinin devam ettiği belirtildi. "Efsane kasım indirimleri" ve "şahane cuma indirimleri" gibi kampanyaların tüketiciler tarafından tercih edilen pazarlama yöntemleri olduğu ifade edildi.

Tüketicilerin alışveriş öncesi ihtiyaçlarını doğru belirlemeleri gerektiği ve satın alacakları mal veya hizmetin fiyatını araştırmaları gerektiği belirtilen açıklamada, ayrıca internet sitesinin güvenliğini kontrol etmeleri, ödeme öncesinde tüketiciye iletilmesi gereken ön bilgileri detaylı okumaları gerektiği vurgulandı.

Türk-İş’ten Asgari Ücret Pazarlığına 14 Bin 25 Liralık Başlangıç Türk-İş’ten Asgari Ücret Pazarlığına 14 Bin 25 Liralık Başlangıç

Açıklamada, indirimli satışlar düzenleyen satıcı ve sağlayıcılara da çağrıda bulunularak indirimlerin başlangıç ve bitiş tarihleri ile sınırlı mal veya hizmet miktarının açık ve anlaşılır şekilde belirtilmesi gerektiği belirtildi. Tüketicileri yanıltabilecek ifadelere yer verilmemesi ve indirim miktarının doğru hesaplanması gerektiği vurgulandı.

(Haber Merkezi)